Giltán Tivadar, Fundamenta-Lakáskassza Zrt.
A konferencia moderátora: Gábor Zsolt, ügyvezető, Procurcon Kft.
Bod Péter Ákos, Budapesti Corvinus Egyetem
A magyar gazdaságpolitika közismert tanára és elemzője a magyar gazdaság utóbbi évekbeli és jelenlegi pályáját a térségi folyamatokba és a geopolitikai kihívásokba helyezve mutatja be előadásában. Valóban megvannak a feltételei a gazdasági növekedés gyorsításának? Tényleg elmúlt az inflációs veszély? Miért számít a térségen belül a többinél rizikósabbnak a magyar gazdaság, és melyek az anyagi-pénzügyi következményei az országkockázat mai megítélésének? Több ipar vagy jobb ipar kell-e nekünk, és egyáltalán, mi az ipar a mai átalakuló világban? Ezekkel és hasonlóan izgalmas, vitát gerjesztő témákat elemez Bod Péter Ákos, a Corvinus Egyetem alumnusa és oktatója, az MTA doktora.
Gábor Zsolt, Procurcon Kft.
Szekcióvezető
Beszélgető partnerek:
Fazekas Attila, ügyvezető, tulajdonos, Box Print-FSD Packaging Kft., Oláh Sándor, Central Strategic Purchasing
Manager, Knorr-Bremse Vasúti Jármű Rendszerek Hungária Kft., Rákosi Károly, CEO, BGK Engineering Kft.
------------------------------------------------------------------
Szinte megengedhetetlen, hogy az év legnagyobb beszerzési konferenciáján ne foglalkozzunk legalább néhány ilyen kulcsfontosságú anyag piaci helyzetével.
Ezúttal, a szokásostól eltérően pódium beszélgetésben „táncoljuk körbe” a fémek, a műanyagok és a papír világpiaci mozgását, trendjeit a beszerzési szakmában több évtizedet eltöltött vezetőkkel.
Kávészünet
Orbán Krisztián, Oriens
Európa és Kína már nem csak a biztonságpolitikai kérdésekben állnak szemben egymással, hanem egyre inkább egymás ellenfelei a világgazdaságban is. Kína óriási állami hátszélre épülő előretörése számos iparágban aláássa az európai vállalatok pozícióit. Mit tehet, várhatóan mit fog tenni Európa az érdekei védelmében?
Dr. Tátrai Tünde, Budapesti Corvinus Egyetem
Moderátor
Beszélgetőpartnerek: Fábián Zsolt, jogász, Fábián Ügyvédi Iroda, Merkl Gabriella, Manager, PMP, Scrum PSPO, KPMG Tanácsadó Kft., Német József, vezérigazgató helyettes, Online Üzleti Informatika Zrt.
------------------------------------------------------------------
A hektikus és gyorsan változó világunkban nemcsak az egyének, hanem a vállalatok gyors alkalmazkodása is elengedhetetlen, ugyanakkor az ellátási láncok kapcsolatrendszerében mindig is a (nem túl rugalmas) szerződések jelentették a biztos pontot. Talán különösen igaz ez a szolgáltatási szerződésekre, ahol nem egy műszakilag precízen körbeírt, kézzelfogható anyagot, terméket kell leszállítani, hanem egy kevésbé megfogható informatikai, HR, marketing, stb. szolgáltatást. Mit jelenthet ezen szolgáltatások beszerzésénél az agilis üzemmód, amit több multi vállalat már az egész cégkulturájában látni szeretne? Más típusú szerződések kellenek-e, és ha igen, akkor mennyiben mások? Vajon mit gondol erről egy külsős szaktanácsadó, egy vezető jogtanácsosként már sokat látott kolléga és egy szolgáltatói oldali tapasztalt vezető? Ebben a plenáris blokkban is a lehetséges válaszokat keressük.
Ebéd
Horváth Ferenc, Budapesti Közlekedési Központ Zrt.
Szekcióvezető
Beszélgető partnerek:
Giltán Tivadar, beszerzési és ingatlangazdálkodási igazgató, Fundamenta
Ignácz Gergely, vezérigazgató-helyettes, Egészségügyi Szolgáltató Zrt.
Móritz Péter, beszerzési osztályvezető, Robert Bosch Kft.
-------------------------------------------------------------------
A délutáni szekciónk keretében szerteágazó és kiemelkedő értékű szolgáltatások tapasztalt beszerzési szakembereivel beszélgetünk arról, hogy hogy születnek a szolgáltatási outsourcing döntések. Érinteni fogjuk a képviselt iparágak jó gyakorlatait, aktuális kihívásait, az adatalapú döntéshozatal felértékelődött szerepét, a szakemberintenzív szolgáltatások beszerzéseit, továbbá az ajánlatkérő esetleges kiszolgáltatottságát egyes működéskritikus IT szolgáltatók felé.
A társadalom elvárásai és érintettsége felől közelítve beszélgetünk majd a hazai egészségügy, a közösségi közlekedés, a pénzintézeti szektor, a globális szállítmányozás és a gyártás szolgáltatásokkal történő ellátásának aktualitásairól.
Vörösmary Gyöngyi, Budapesti Corvinus Egyetem
Szekcióvezető
Beszélgető partnerek:
Ádámku Miklós, főosztályvezető, Richter Gedeon Nyrt.,
Király Gábor, Dealer Account Manager, Környezetirányítási Szakértő, Brother,
Mike Gábor, ügyvezető, A-Plast Kft.
Werle Zoltán, principális IFUA Horváth & Partners Kft.
-------------------------------------------------------------------
A nagyvállalatok megkezdték az első ESG riportokra való felkészülést. Általában igaz, hogy a nagyvállalatok és a KKV-k eltérő módon nyúlnak bizonyos kérdésekhez, viszont ESG tekintetében még a nagyvállalatok között is tapasztalhatóak eltérések. Nem mindegy, hogy egy hazai nagyvállalatról beszélünk, vagy egy globális nagyvállalatról. A beszélgetés azt járja körül, hogy különböző iparágakban nagyvállalatok és globális cégek hol tartanak az ESG jelentések készítésében, publikálásában, milyen tanulságokat gyűjtöttek, hogyan tudják ezeket a jövőben hasznosítani.
Nagy-Józsa Dorka PCC, Y2Y Hungary Kft.
Szekcióvezető
Beszélgető partnerek:
Bíró Dominika, mesterszakos hallgató, Budapesti Corvinus Egyetem
Krausz-Szabó Ágnes, Medior Toborzási Szakértő, MVM
Soos Viktor, Beszerzési és Raktározási Igazgató, Budapest Airport Zrt.
-------------------------------------------------------------------
Itt az 'AI', nem tudunk és nem is akarunk tovább élni nélküle. Az IT szektorban már érezzük a hatását, az automatizálás gyorsulása brutális. Na de hogy készüljünk erre beszerzőként, hogy fogunk tudni senior beszerzői pályára juttatni valakit, ha a junior munkaköröket elvégzi helyettünk már 'a gép'? Mit hozhat a jövő így, és mit kell mutassunk szervezeti szinten ahhoz, hogy a beszerzés vonzó karrierút maradjon a jövőben is?
Kávészünet
Csurdi Attila, Gentherm Hungary Kft.
Szekcióvezető
Beszélgető partner:
Oláh Sándor, Central Strategic Purchasing Manager, Knorr-Bremse Vasúti Jármű
Rendszerek Hungária Kft.
--------------------------------------
A délelőtti makro-megközelítés után ezúttal lemegyünk a hétköznapok szintjére. Mit tehet a beszerző a közelmúlt elvonuló hatalmas árhullámai után, visszatérhetnek-e az árak a normális szintre, mennyire okoz nehézséget a commodity piaci árak (átmeneti?) visszarendeződése után a beszállítóinkkal is normális mederbe terelni a beszerzett termékek árait, kereskedelmi kondícióit. Ezúttal a közönség intenzív bevonásával keresnénk aktuális és időtálló megoldásokat erre a beszerzési kihívásra.
Szekció
Dombai Róbert, Harman, VAVE manager
Közös cél, közös siker! Sokat halljuk ezt a vállalati és beszállítói megbeszéléseken. Ugyanakkor azt tapasztaljuk, hogy a "közös cél" , a szándék, az ötletek a hétköznapokban elvesznek a különböző érdekcsoportok között. Miért érezzük úgy, hogy a legtöbbször ránk, beszerzőkre marad a "megmentő" szerep? Miként látnak minket az értéklánc egyéb szereplői?
Az érték-elemzés, érték-fejlesztés ma már sok gyártó vállalatnál kulcsfontosságú program a specifikáló oldal, a beszerzés és a beszállítók sajátos háromszögében.
Hogyan lehet ezt jól irányítani, koordinálni és mik a tipikus buktatók.
Erre keressük a választ ebben a workshop jellegű szekcióban.
Vécsey Balázs, Siemens Mobility
Szekcióvezető
Beszélgető partnerek:
Fülöp Szabolcs, ügyvezető, Trans-Sped Kft.
Kurucz Katalin, materials manager, Flex,
Molnár Szilvia, Head Of Department, LSP Management Overland EMEA, Bosch
------------------------------------------------------
Napjainkban amikor a volatilitás, folyamatos kihívások, kiszámíthatatlanság velejárója az életünknek, az ellátási lánc robosztussága elengedhetetlen. Megvizsgáljuk, hogy milyen kihívásokkal találkozunk logisztikai szempontból és ezekre milyen megoldások vannak. Mik a fő kockázati tényezők és ezeket hogyan tudjuk kezelni. Milyen szerepe van a mesterséges intelligenciának az előrejelzésben, tervezésben?
Keressük a választ arra, hogy a vállalatok hogyan tudnak ellenállóbbá válni a folyamatosan változó piaci környezetben.
Kávészünet
Kenyeres András, Kenyeres Consulting
Mindannyian szeretjük, amikor egy nyugodt munkahelyre megyünk be reggel, ahol világos célok, eltervezett napi feladatok, kiszámíthatóság várnak… /snitt/... a világ már egy ideje nem erre halad, sőt egyre kevésbé ilyen! Az adaptáció a váratlanhoz lassan minimum elvárássá növi ki magát. Milyen analógiák, válaszok, módszerek, gyakorlatok léteznek az elit sport világában, amiket bármelyikünk átvehet, beépíthet üzleti eszköztárába. Mi, emberek sokkal adaptívabbak vagyunk, mint gondolnánk! Ezeket a gondolatokat járja körbe vendégelőadónk, Kenyeres András záróelőadásában.